akilli-fon-yatirimcisi-joe-wiggins-onsoz
22 Nisan 2024

AKILLI FON YATIRIMCISI – JOE WIGGINS (Önsöz)

Ne istediğimizi tam olarak bildiğimiz, içerisinden seçim yapabileceğimiz iyi tanımlanmış az sayıda seçeneğin olduğu, alınması kolay belirli tipte kararlar vardır. Bu durumun fon yatırımcısının yapması gereken seçimlerle bir benzerliği yoktur. 

esg-surdurulebilirlik-krizinin-sirket-degerinin-yeni-anahtari-mi-yener-coskun-onsoz
22 Nisan 2024

ESG Sürdürülebilirlik krizinin& şirket değerinin yeni anahtarı mı? – Yener Coşkun (Önsöz)

Doğrusu yabancı kelimelerin ve kısaltmaların fazla kullanıldığı konuşmalar biraz ürkütücü. Durumu Latince kelimelerle anlatan doktor da plaza finansı da benzer bir ruh hali yaratıyor. Ayemef, sidies, aypio gibi kelimelere maruz kalıp, türlü finans kavramından soğumuş olabilirsiniz

indikatorler-tunc-safa-altunsaray
22 Nisan 2024

İndikatörler – Tunç Safa Altunsaray

Bu yazımda size bazı önemli indikatörleri anlatacağım. Başka indikatörleri öğrenmek için birönceki yazımızı okuyabilirsiniz.(*) İndikatörler işlemlerimizde bize yatırımcı psikoloji hakkında çok fazla ipucu sağlar. Özellikle kendi kısa vadeli işlemlerimde çok sık kullanırım. Çok da güzel sonuçlar elde ettim. 

duygularimi-oraya-sakladim-144
05 Nisan 2024

Duygularımı Oraya Sakladım

Türkiye’nin yaşayan en iyi kadın şairlerinden biri olarak tanınan Yelda Karataş yeni şiir kitabı “Duygularımı Oraya Sakladım” ile okuyucularımızla buluşuyor. Şairin yaşamın kesitlerinden, aşktan, bitmek bilmeyen mücadelelerden ve biraz da kendi duygularından yola çıkarak dizelere döktüğü kelimeler yaşarken “Ben de böyle hissetmiştim” dedirtiyor.

 

dizginlenemeyen-oncu-teknolojilerin-kontrol-edecegi-bu-yeni-dunyada-soz-hakkimiz-olacak-mi
20 Mart 2024

'DİZGİNLENEMEYEN' Öncü Teknolojilerin Kontrol Edeceği Bu Yeni Dünyada Söz Hakkımız Olacak Mı?

Teknoloji, giderek artan bir hızla ilerliyor ve şimdiden hayatlarımızı dramatik bir şekilde etkiliyor. Buna rağmen neredeyse hiçbirimiz bunun boyutları hakkında fikir sahibi değiliz.

web3-alex-tapscott-paribu
20 Mart 2024

WEB3 – Alex Tapscott

Bugüne dek insanlık tarihine yön veren ve kritik önemi haiz bilimsel keşifler yapıldı. Dünya üzerindeki her bireyin yaşamını kökten değiştiren bu keşifler, birer dönüm noktası niteliğinde önümüzde bir patika açtı.

saat-ilerliyor-noam-chomsky
20 Mart 2024

Saat İlerliyor - Noam Chomsky

Irak ve Ukrayna işgallerinin dönüm noktası niteliğindeki yıldönümleri ve ısrarla görmezden gelinen küresel ısınma dikkate alındığında, “gece yarısına doksan saniye kaldığını” söylemek fazlasıyla cömert olabilir.

 

topluluk-odakli-sirketler-gelecegin-is-dunyasini-nasil-degistirecek-hamdi-kucuk
20 Mart 2024

Topluluk Odaklı Şirketler Geleceğin İş Dünyasını Nasıl Değiştirecek? - Hamdi Küçük

Birbirinizi tanımadan, dünyanın her yerinden insanlarla ortak hedefinize doğru koordine olmanın ve ortak kararlarınızı uygulamanın bir yolunu hayal edebiliyor musunuz? DAO'lar (Decentralized Autonomous Organization - Merkezi Olmayan Özerk Organizasyon) bunu gerçeğe dönüştürüyor.

turkiye-bugdaylari-mirza-gokgol
27 Aralık 2023

TÜRKİYE BUĞDAYLARI - Mirza Gökgöl

Bir çiftçi ülkesi olarak tanınan Türkiye’miz, Cumhuriyet devrine kadar yiyeceği ekmeğin bir kısmını dışarıdan getiriyordu. Arkası kesilmeyen savaşlar, yurdun ekonomik düzenini bozmuş ve tarımsal üretiminin genişlemesine engel olmuştur. Kurtuluş Savaşı’ndan sonra, Büyük Önder’in yol göstericiliği altında, her alanda acunsal adımlarla ilerleyen yurdumuzda, buğday ürünü de artmış ve yabancı memleketlere bile satılmaya başlanmıştır. Bu satış, birkaç kat yükselerek, Türk çiftçisi için çok önemli bir gelir yolu açacak erktedir.

turkiye-bugdaylari-ilkay-unal-igsas-genel-muduru
27 Aralık 2023

TÜRKİYE BUĞDAYLARI - İlkay Ünal - İGSAŞ Genel Müdürü

Mirza Gökgöl, Azerbaycan’da başlayan hayatını Türkiye’de devam ettirmiş bir ziraat mühendisi, bilim insanıdır. Cumhuriyetin ilk yıllarında tarımsal kalkınmanın en büyük hedef olduğu günlerde, Yeşilköy Tohum Islah Enstitüsü’nün müdürü. Kitabın satırları arasından sıklıkla Mustafa Kemal Atatürk ve devrimlerine olan inancını hissedebiliyorsunuz. O da kendi uzmanlık alanından yola çıkarak Cumhuriyet’in temel taşlarına bir tuğla ekliyor: Türkiye’nin buğdaylarını, üretim miktarlarını, adlarını, yörelerini memleketin hiçbir yerini atlamadan tek tek listeliyor, detaylandırıyor.

1 2 3 .... 13 14 15
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.