amerikan-emperyalizmi-zalimligi-noam-chomsky
29 Kasım 2023

Amerikan Emperyalizmi Zalimliği – Noam Chomsky

Amerika’nın Bağımsızlık Bildirgesi’nde dendiği gibi “insanlığın yargısına duyulan o yerinde saygı” uzunca bir süredir bir köşeye atıldı, BM Şartı gibi duyarlılıkları ile birlikte. Diğerlerinin boyun eğmek zorunda olduğu yaptırımları düzenleme kapasitesi Amerika’nın saltanatını sürdürdüğü hükmün bir diğer boyutu.

asya-nasil-basardi-dunyanin-gelecegini-sekillendirecek-bolge
29 Kasım 2023

ASYA NASIL BAŞARDI? “Dünyanın geleceğini şekillendirecek bölge”

Yakın zamanda Ak Portföy iş birliği ile Scala Yayıncılık tarafından okuyucuyla buluşturulan “Asya Nasıl Başardı?” kitabının ön sözünü siz değerli okuyucularımızla paylaşıyoruz. Sunuş yazısı Ak Portföy Genel Müdürü Mehmet Ali Ersarı tarafından kaleme alındı.

gomulu-finans-ufuk-acici-bir-inceleme
29 Kasım 2023

GÖMÜLÜ FİNANS: UFUK AÇICI BİR İNCELEME

Scala Yayıncılık’tan çıkan Gömülü Finans kitabının sunuş yazısını okuyucularımızla paylaşıyoruz. Kitabın sunuş yazısı Letven Capital Genel Müdürü Kamil Kılıç tarafından kaleme alındı.

gelecegin-mmeslekleri-ve-kaybolacak-meslekler-2
29 Kasım 2023

Geleceğin Meslekleri ve Kaybolacak Meslekler (2)

Sizlere gelecekte yok olmasına ya da köklü değişikliklere uğramasına kesin gözüyle bakılan bazı meslekleri sıralayayım

noam-chomsky-islam-tarihi-ve-kulturel-olgular
09 Kasım 2023

Noam Chomsky: İslam, tarihi ve kültürel olgular ile sosyal örgütlenme biçimleri açısından anlaşılmayı hak ediyor

Dünyaca ünlü dilbilimci, düşünür, aksiyoner ve akademisyen Noam Chomsky ile 3 Ocak 2021'de başlayan ilk mailleşmemizde, röportajı kabul edip etmeyeceği hususunda doğrusu hem karamsar hem de iyimserdim.

 

filistin-davasi-hamas-israil-catismasi-degil-butun-dunyanin-meselesidir-ramzy-baroud
09 Kasım 2023

Filistin davası, “Hamas-İsrail çatışması” değil bütün dünyanın meselesidir – Ramzy Baroud

Filistin’in bir kez daha tüm Arapların, tüm bölgenin meselesi haline gelmesi gerekir. İsrail anlatısına karşı çıkılmalı, batılı önyargılarla yüzleşilmeli ve yeni, kolektif bir strateji oluşturulmalıdır

universiteye-baslayacak-genclere-tavsiyeler-hayri-cem
09 Kasım 2023

Üniversiteye başlayacak gençlere tavsiyeler - Hayri Cem

Yerleştirme sonuçları açıklandı, gençlerimiz gelecek umuduyla üniversite öğrenimine başlayacaklar. Onlara bazı tavsiyelerim olacak...

persembenin-gelisi-125
09 Kasım 2023

Perşembe’nin Gelişi

Ekonomi ve finans bilimi hiç de sanıldığı gibi kasvetli değil. Aksine, içinde dünyanın en komik cilvelerini, saçmalıklarını, tuhaf insan davranışlarını, becerisizliklerini ve kışkırtıcı, gıdıklayıcı, düşündürücü leziz hikâyeleri barındırıyor.

ben-baska-bir-sen-sen-baska-bir-ben-artistanbul-feshanede
03 Kasım 2023

“BEN BAŞKA BİR SEN, SEN BAŞKA BİR BEN” ARTİSTANBUL FESHANE’DE!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Varlıkları Dairesi Başkanlığı’nın (İBB Miras) yürüttüğü titiz restorasyon sürecinin sonunda kente kazandırılan tarihi mekanlardan biri olan Artİstanbul Feshane yeni sergisi ile sanatseverler ile buluşuyor. Haliç kıyısında yer alan ve İstanbullulara dikkat çeken bir kültür alanı yaratan Artİstanbul Feshane, 17 küratör ve 154 sanatçının yer aldığı 10. Asya-Avrupa Mediations Bienali “Ben Başka Bir Sen, Sen Başka Bir Ben” ile uluslararası bir sergiye ev sahipliği yapıyor. 2008’de Polonya’nın Poznan kentinde sanatçı Profesör Thomasz Wedland ve ekibi tarafından kurulan Mediations Bienali’nin 2023 yılı sergisi Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılı bağlamında İstanbul Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde 31 Ekim-11 Aralık 2023 tarihleri arasında ziyaretçilerle buluşuyor.  

beyhan-eczacibasi-ilkgenclik-edebiyati-yilin-kadin-yazari-odulu-gamze-pata-verildi
03 Kasım 2023

Beyhan Eczacıbaşı İlkgençlik Edebiyatı Yılın Kadın Yazarı Ödülü Gamze Pat'a verildi

Dr .Nejat F. Eczacıbaşı Vakfı'ndan edebiyatta fırsat eşitliğine destek.

Kadın yazarların ilkgençlik edebiyatı türündeki üretimlerini desteklemek ve edebiyatta fırsat eşitliğine katkıda bulunmak amacıyla, Dr. Nejat F. Eczacıbaşı Vakfı tarafından oluşturulan ve bu yıl ilk kez verilen 'Beyhan Eczacıbaşı İlkgençlik Edebiyatı Yılın Kadın Yazarı Ödülü'nün sahibi 'Nasıl Dedektif Oldum' kitabıyla Gamze Pat oldu.

1 2 3 .... 12 13 14
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.