engFlag.png (7 KB) trFlag.png (8 KB)

Hakkımızda/About Us

1992 yılında Canan ve Hakan Feyyat tarafından kurulan Scala Yayıncılık yönetim, finans, yatırım ve uluslararası piyasalara ilişkin güçlü listesiyle büyüdü. İlk kitabı Borsa’da Tek Başına (Peter Lynch) ile yayın dünyasında büyük ilgi gördü ve satış listelerine Orhan Pamuk’un Yeni Hayat kitabından sonra ikinci sıradan girdi. Onu Edvin Lefevre’nin kaleme aldığı 100 yıllık borsa klasiği Bir Borsa Spekülatörünün Anıları izledi. Scala zaman içinde yatırım klasiklerinin yanı sıra edebiyat, tarih, şiir, bilim ve ilk gençlik kitaplarıyla alanlarını genişletti. Kuruluşunun 10. yılında dağıtım altyapısını kurarak bir yayıncılık ve dağıtım şirketi olarak yeniden yapılandı.

İnternet teknolojisinin yayıncılık sektörünün geleceğini yeniden biçimlendireceğini ve hayal bile edilemeyecek boyutlar kazandıracağını öngören Scala Yayıncılık, yeni binyıla girerken Türkiye’nin ilk internet kitapçılarından biri olan www.scala.com.tr’yi hayata geçirdi. Scala Yayıncılık tarafından yayınlanan kitaplar, www.scala.com.tr ve www.scalakitapci.com’un aksamadan yürüyen teknolojik altyapısı, Scala okurlarının ve yazarlarının katkılarıyla giderek ivme kazandı.

Bütün bu süreç içinde Scala Yayıncılık kurucularının bir hayali vardı: Taştan, tuğladan bir mekânda, geleneksel bir kitapçıda okurlarını ve yazarlarını biraraya getirebilmek. Bu hayal 2007 yılında gerçekleşti. Eski ve yeni adlarıyla, Hazzopulo Pasajı ve Danışman Geçidi olarak bilinen eski Ceneviz avlusunda açılan Scala Kitapçı, yolu Beyoğlu’ndan geçen tüm kitap okurlarının sık sık uğramayı sevdiği bir buluşma noktası haline geldi. Namık Kemal’in  Vatan yahut Silistre’yi yazdığı, Jön Türklerin toplanma mekânı olan 1870 tarihinde kurulmuş bu tarihi avluyu geleceğe taşımak Scala Kitapçı’nın sosyal sorumluluğu oldu.

Bu arada Scala’nın internetteki yüzünü yenilemenin ve yelpazesini genişletmenin zamanı gelmişti. Scala Yayıncılık kuruluşunun 20.yılında internetteki kitapçısı  scalakitapci.com’u  Hollandalı partnerleriyle dünyanın en önde gelen teknolojisiyle yeniden yapılandırdı. scalakitapci.com yalnızca bir kitap satış noktası değil, okurlar ve yazarlar için bir buluşma platformu, bilgi ve kültür merkezi olmak hedefiyle yola çıktı.

2020 yılının ortalarına gelindiğinde ise Scala güçlü listesiyle Inveo CEO'su Onur Topaç’ın dikkatini çekti. Onur Topaç’ın Scala’nın değerlemesiyle ilgilenmesi üzerine INVEO Yatırım Holding Scala Yayıncılık’ın hisselerinin yarısına ortak oldu. Bu süreçte dijital dönüşümünü de tamamlayan Novel Scala’nın yönetim kuruluna, INVEO’nun yatırımıyla birlikte kurucumuz Hakan Feyyat’ın yanı sıra Gökhan Tosun ve Halim Çun da katıldılar.

2023 yılının sonunda ise sponsorlarımızdan Güler Yatırım Holding Başkanı Murat Güler’in yayıncılık sektörüne ve finansal okuryazarlığa katkı sunma kararı üzerine Pardus Girişim, Scala Yayıncılık’ın sermaye artışına katılarak hisse aldı. Bu arada Scala Yönetim Kuruluna Fatih Özbaş da katıldı.

2024 yılının başında Scala Yayıncılık’ın Akademi dünyasına yönelik uluslararası hakemli dergisi Scala Para, Ekonomi ve Yatırım Prof. Dr. M. Şükrü Tekbaş’ın Bilim Kurulu Başkanlığında ilk sayısıyla yayın hayatına başladı.

Scala Yayıncılık 2021 yılı Platin Dergisi İş Kitapları Ödülleri'nde Yılın Yayınevi ödülüne layık görüldü. Toplam 7 ödül alan Scala Yayıncılık, aynı yıl ABD Economics Society tarafından Yılın En İyi Ekonomi Kitabı ödülünü aldı. 2022 yılında ise Birleşik Krallık merkezli The Corporote Live Wire Platformu İş Dünyasına odaklı ödül organizasyonu Prestige Awards’un jürisi Scala Yayıncılık’ı Türkiye’nin En İyi Kitap Yayıncısı seçti. 30. yılını kutlayan, uluslararası yayınevi statüsüne sahip Scala Yayıncılık, her geçen gün gelişen çalışmaları ve ağıyla bölgesel ve küresel bir oyuncu olma yolunda hızlı ve emin adımlarla ilerliyor.

Scala Kitap Kulübü

Scala Kitap Kulübünü kurarak verimli bir iletişim ağı oluşturan Scala Yayıncılık, halen 100.000’e yakın üyesine e-bültenler aracılığıyla yayınları hakkında bilgi veriyor. Scala Kitapçı’ya üye olarak bu hizmetimizden yararlanabilir; kitaplarımıza indirimli fiyatlarla online ulaşabilirsiniz. Sosyal medya hesaplarımızdan bizleri takip ederek tüm yeniliklerden anında haberdar olabilirsiniz.

Scala Kitapçı’yı ziyaret etmek isteyen okurlarımız da scalakitapci.com internet sitemiz üzerinden “Tıkla ve Gel/Al” uygulamasıyla kitaplarını kitabevimizden teslim alabilir, Scala bahçesinde kahvelerini yudumlarken kitapları eşliğinde Beyoğlu’nda soluklanabilirler.

Scala Kitapçı: İstiklal Cad. Han Geçidi Sok.

No:116/ 3B Hazzo Pulo Pasajı 

Galatasaray Beyoğlu/İstanbul

Merkez Depo: Alemdar Mah. Alayköşkü Cad. 

Zeynep Sultan Cami Sok. No:4 Güldere Han 

Cağaloğlu Fatih/İstanbul 

Tel: +90 212 706 75 70

+90 212 251 51 26

+90 212 245 28 43


İnfografik Tanıtım

01- Scala Infografik Tanıtım.jpg (1.05 MB)
02- Scala Infografik Tanıtım.jpg (1.07 MB)
03- Scala Infografik Tanıtım.jpg (1.21 MB)
04- Scala Infografik Tanıtım.jpg (982 KB)T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.