Sosyal Sorumluluk Projelerimiz

Gevaş/Van Gençlik Hizmetleri ve İlçe Spor Müdürlüğü - Halkın Savcısı Mehmet Feyyat Kütüphanesi


Mehmet Feyyat Kütüphanesi


Boğaziçi Üniversitesi İşletme ve Ekonomi Kulübü Scala Kitaplığı

Scala Kitaplığı
Scala’dan “Kitapcan Askıda Kitap” Uygulaması

scaladan-kitapcan-askida-kitap-uygulamasi-14-blog.jpg (91 KB)


1992 yılından bu yana yönetim, finans, yatırım ve uluslararası piyasalara ilişkin kitaplarıyla büyüyen ve zaman içinde yatırım kitaplarının yanı sıra edebiyat, tarih, şiir ve bilim kitaplarıyla alanlarını genişleten Scala Yayıncılık, okumayı sevdirmek, yaygınlaştırmak ve kitapların ihtiyaç sahibi herkese ulaşmasını sağlamak amacıyla kurulan Herkese Kitap Vakfı ile köy okullarına kitap gönderebilmek için “Kitapcan Askıda Kitap” uygulamasını başlattı.

Scala Yayıncılık ve Herkese Kitap Vakfı’nın yeni kampanyasıyla, Scalakitapci.com internet sitesinde yer alan “Askıda Kitap” menüsünü tıklayanlar köy okuluna göndermek istedikleri kitapların meblağlarını seçerek Herkese Kitap Vakfı’na bağış yapabilecekler. Herkese kitap Vakfı da kitap dostlarının bağışlarıyla alınacak kitapları köy okullarına gönderecek.

“Herkese Kitap Vakfı olarak kitap okumayı sevdirmek, yaygınlaştırmak ve ihtiyaç sahiplerine kitap göndermek için çalışmalar yapıyoruz” diyen Herkese Kitap Vakfı Kurucu Genel Başkanı Bülent Şenver, çok sayıda okulun vakıftan kitap talep ettiğini ve kitap başvurusunda bulunan okullara kitap gönderebilmek için çok sayıda kitaba ihtiyaç duyulduğunu söyledi. Şenver, bu talebi karşılamak için başlatılan uygulamayı şöyle anlattı: 

“Scala yayıncılık ile yaptığımız bu işbirliği sayesinde, kitap dostları binlerce köy çocuğumuzu kitapla buluşturacak. İster bilgisayar isterse cep telefonunuzu kullanarak internet üzerinden bir tık ile ihtiyaç sahibi bir köy okuluna kitap göndermeniz mümkün olacak. 

“Siz bağışınızı yaptığınızda Herkese Kitap Vakfı, Scala yayıncılıktan alacağı kitabı çocuklarımıza ulaştıracak. Siz ‘Askıda Kitap’ menüsünü tıkladıkça bir çocuğumuza daha yeni pencereler açacak, onun yolunu aydınlatacaksınız. Hepinizi gönlünüzden ne koparsa ‘Askıda Kitaba’ bırakmaya davet ediyorum.”


Askıda Kitap Projemizle 3 Ayrı Köy Okuluna 1 Haftada 1000’den Fazla Kitap Ulaştı

Scala'ya Teşekkür

Scalakitapci-tesekkur1.JPG (135 KB)

Scalakitapci-tesekkur2.jpg (242 KB)

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.