Parasal Konularda Yaptığımız Hatalar

Attila Köksal Scala Yayıncılık

Kitap Açıklaması

Takas ekonomisinden paranın icadına paradan kaydi paraya, kaydi paradan plastik Para-kart'a ve gelir-harcama-tasarruf üçgeninin çerçevesi olan bütçe kavramının temelinde ise bilgi veri, risk-algı ve karar verme üçgeni yatmaktadır. Finansal okuryazarlık konusunu bu denli basitten başlayarak kademe kademe en güncel ve teknik kavramlara ustaca taşıyan ve bunu günlük yaşamımızdaki somut hata örnekleriyle okuyucuya aktaran bir kitap. Kanımca türünde bir ilk. Attila Köksal'ı hatalarımızdan gerçekten ders çıkarmamızı öneren ve öğreten bu çabası için kutlarım. Doğru kararların gerisinde tecrübe, tecrübenin gerisinde yapılan hatalar vardır özdeyişini kanıtlarcasına, çok zamanlı, kapsamlı ve aynı derecede yararlı bir referans kitabı olmuş. Finans sektörümüz için bir boşluğu dolduracağına inanıyorum.

Yavuz Canevi / Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Eski Başkanı

Finansal okuryazarlığımız yok denecek kadar az. Saplantılarımız var. Kulaktan dolma bilgilere körü körüne bağlılığımız var. Attila Köksal bu harika kitabında bu konuların hepsini tane tane anlatıyor. Sizi parasal konularda yapacağınız hatalardan koruyor. Zevk ile okuyacağınız, okuduğunuzda yıllar sürecek yatırım serüveninizde yapacağınız hataları azaltacağınız bir kitap.

Prof. Dr. Özgür Demirtaş
Sabancı Üniversitesi Finans Kürsü Başkanı
Akbank YK üyesi

Türk sermaye piyasalarının duayenlerinden olan Attila Köksal, bu kitabında okuyucularına finans alanındaki son bilimsel araştırmaları yansıtmakla kalmıyor otuz yıla yakın tecrübesini de süzerek veriyor. Bu tecrübenin içinde Attila Bey'in hem kendi iş hayatından, hem CFA Enstitüsü'ndeki yönetim kurulu üyeliği görevinden hem de FODER (Finansal Okuryazarlık ve Erişim Derneği) bünyesinde binlerce insana verdiği eğitimlerden hatıralar ve çıkarımlar bulacaksınız. Bu kitap, her yaştan ve meslekten insanın istifade edebileceği ve basit bir dile sahip finansal bir rehberdir.

Doç. Dr. Orhan Erdem
Puri School of Business - Rockford Universitesi, ABD

Attila Köksal, sermaye piyasalarının Türkiye'de kurumsallaşması ve uluslararası standartlara ulaşmasına öncülük etmiş bir isim... Yatırım komitesi, karar alma süreçleri, yatırım politikasının belirlenmesi onun Türkiye ile tanıştırdığı kavramlardan bazıları... Bugün sermaye piyasalarımızın sağlam temeller üzerine oturmasi, o ve onun yetiştirdiği yöneticilerin eseri... Atilla Köksal, kariyeri boyunca elde ettiği birikimini bizlerle paylaşmaya devam ediyor. Yatırım eğilimleri, yatırımcı davranıştarı ve özellikle parasal konularda yapılan hatalar akıcı bir dille aktarılıyor. Geçmişteki hatalardan çıkarılan dersler, yatırım alışkanlıklarının hızla değiştiği ülkemizde, yatırımcılarımıza
verecekleri kararlarda ışık tutacaktır.

Dr. Alp Keler, CFA

Akbank Genel Müdür Yardımcısı - Özel Bankacılık ve Yatırım Hizmetleri

Otuz yıldır Türkiye Sermaye Piyasasına emek veren Attila Köksal, "Parasal Konularda Yaptığımız Hatalar" kitabında vatandaşlarımızın tasarruf, birikim ve yatırım eğilimlerini yakından gözlemliyor. Parasal Konularda Yaptığımız Hatalar'ı hem finansal okuryazarlık hem de davranışsal ekonomi gözüyle incelediği bu kitabında okuyuculara birikim ve yatırım konularındaki evrensel doğruları sadelikle aktarıyor. Doğamız gereği, ekonomik kararlar alırken duygu, endişe, korku, sabırsızlık, çevre baskisi gibi etkenlerin etkisi altında kaldığımızı ve her zaman rasyonel davranmadığımızı, tecrübesi ve güçlü kalemiyle ele alıyor. Siz de bütçe yapmak, tasarruf etmek, birikim yapmak, doğru yatırımlar yapmak ve en önemlisi finansal konularda daha bilgi sahibi olmak istiyorsanız, bu kitap kuşkusuz sizin için çok önemli başucu bir rehber olacaktır.

Murat Sağman
Ekonomist / Portföy Yöneticisi
Bilgi Üniversitesi Öğretim Görevlisi

Devamını Oku
Kampanya
109,20 TL
156,00 TL
%30
250 TL ÜZERİ KARGO BEDAVA
ISBN:
9786257191258
Sayfa Sayısı:
400
Kağıt Türü:
Kitap Kağıdı
Kapak Türü:
Ciltsiz
Boyut:
16cm x 24cm
Dil:
Türkçe
Editör:
Tuğba Atamtürk
Kapak ve Sayfa Tasarım:
Nuri Koçak, Cihan Uyanık
Baskı:
Mayıs 2021

Attila Köksal

Devamını Oku
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.