Attila Köksal

1978 İstanbul Erkek Lisesi, 1983 Boğaziçi Üniversitesi Makina Mühendisliği Bölümü mezun olan Attila Köksal, 1985 yılında Philadelphia’daki Drexel Üniversitesi’nden MBA derecesi almıştır.
Yatırım bankacılığı kariyerine Princeton’da Center for International Financial Research Inc. de başlayan Köksal, sırasıyla Saudi American Bank, İnter Yatırım, İnter Portföy ve Demir Yatırım’da yöneticilik görevlerinde bulunmuştur.
2002-2020 arası Ünlü Menkul Değerler'de Genel Müdürlük ve ardından yönetim kurulu üyeliği görevlerini sürdüren Köksal, 2011-2014 yılları arasında Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği’nde Yönetim Kurulu Başkanlığı, çeşitli dönemlerde Borsa İstanbul, VOB A.Ş. ve CFA Institute'da Denetim ve Yönetim Kurulu üyeliği görevlerinde bulunmuştur.
2021 Bahar Dönemi’nde Sabancı Üniversitesi’nde Davranışsal Finans dersi verecek olacak Köksal’ın, ‘Parasal Konularda Yaptığımız Hatalar’ ve eşyazarlar ile kaleme aldığı ‘Geleceğe Yatırım’ serisi altında ‘Yarının Büyükleri İçin Tasarruf ve Yatırım Tavsiyeleri’, ‘Aileler İçin Tasarruf ve Yatırım Tavsiyeleri’ adlı üç kitabı bulunmaktadır.
Köksal, Nisan 2019 tarihinden beri FODER Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini sürdürmektedir.

Toplam 1 ürün görüntüleniyor.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.