Kazanmayı Öğren

Yatırımcı İçin Küçük Kitap

Peter Lynch, John Rothchild Scala Yayıncılık

Kitap Açıklaması

Daha önce yayınladığımız Borsada Tek Başına ve Borsayı Yenmek kitaplarının da yazarı Peter Lynch ve John Rotchild, lise çağı ve üzerindeki herkesi aydınlatacak bir "ilk" ile yeni başlayanlar için bir yatırım ve işletme rehberi sunuyor.

Büyük ölçekli portföylere sahip olanlar da dahil birçok kişi hisse senedi piyasasının nasıl çalıştığı konusunda çok az şey bilmektedir. Lynch ve Rotchild, bunun nedeninin ekonomik sistemin temel ilkelerinin ve hisse senedi piyasasının genel işleyişinin okullarda öğretilmemesi olduğunu söylüyor.

Ne aradığını bilen herkes için her yerde yatırım fırsatları vardır. Ortalama bir lise öğrencisi Nike, Reebok, Mc Donald’s ve Body Shop’u bilir. Amerika’da hemen her genç Coca Cola veya Pepsi içmekle beraber çok azının bu şirketlerden birinde hissesi vardır veya onların nasıl satın alınacağı konusunda bilgi sahibidir.


Lynch ve Rotchild Kazanmayı Öğren’de günlük gazetelerdeki hisse senedi tablolarının nasıl okunacağını, bir şirketin yıllık raporunun nasıl yorumlanacağını ve hisse senedi piyasasında nelere dikkat edilmesi gerektiğini yalın bir dille anlatıyorlar. Lynch ve Rotchild yalnızca yatırım yapma yollarını değil, "yatırımcı" gibi düşünmeyi açıklıyorlar.

Devamını Oku
Kampanya
84,00 TL
140,00 TL
%40
250 TL ÜZERİ KARGO BEDAVA
ISBN:
9786059248594
Çevirmen:
Hasan Ataol, Levent Cinemre
Sayfa Sayısı:
298
Kağıt Türü:
1.Hamur
Kapak Türü:
Ciltsiz
Boyut:
13.5 x 19.5
Dil:
Türkçe
Editör:
Hakan Feyyat
Redaksiyon:
Canan Feyyat
Kapak Tasarım:
Sibel İlkin Uçuran
Sayfa Tasarım:
Vedat Ateş
Orjinal Adı:
Learn to Earn

Peter Lynch, John Rothchild

Devamını Oku
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.