James G. Rickards

Amerikalı bir avukat, ekonomist, yatırım bankacısı, konuşmacı, medya yorumcusu ve finans ve değerli metaller konularında yazardır.

Rickards , 1969'da New Jersey, Cape May'deki Lower Cape May Bölge Lisesi'nden mezun oldu. Johns Hopkins Üniversitesi'nden 1973'te Bachelor of Arts derecesi ile ve 1974'te Paul H. Nitze School'dan mezun oldu. Pensilvanya Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden Juris Doktoru ve New York Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden vergi alanında Hukuk Yüksek Lisansı aldı . 

Citibank , Uzun Vadeli Sermaye Yönetimi ve Caxton Associates'te üst düzey görevlerde bulunmuştur . Uzun Vadeli Sermaye Yönetimi (LTCM) için riskten korunma fonu genel danışmanı olarak , 1998'de şirketin ABD Federal Rezervi aracılığıyla 3,6 milyar ABD doları tutarındaki kurtarma işlemini başarıyla müzakere etti. Daha sonra, Rickards, New York City merkezli bir ticaret bankası olan Tangent Capital Partners LLC'de kıdemli genel müdür oldu ve ayrıca Omnis, Inc.'de piyasa istihbaratı için kıdemli genel müdür oldu. 24 Mart 2009'da Rickards, Johns Hopkins Üniversitesi'ndeki bir sempozyumda , ABD dolarının yakın bir hiperenflasyonla karşı karşıya olduğu ve altın birikimi ve yeni bir küresel para biriminin kurulması yoluyla yabancı hükümetlerin saldırılarına karşı savunmasız olduğu görüşünü sundu.

Toplam 6 ürün görüntüleniyor.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.