Booth, kariyerine Washington DC'deki Inter-Amerikan Kalkınma Bankası'nda stratejik planlama görevlisi olarak atanmadan önce çok taraflı kalkınma bankalarından sorumlu olduğu Ticaret ve Sanayi Departmanında başladı. Bu dönemde Booth , Oxford'daki Christ Church'te Ekonomi alanında öğretim görevlisiydi .

Booth, 1994 yılında ANZ Yatırım Bankası'nda sabit gelirli ve döviz araştırmalarından sorumlu küresel sorumluluğa sahip Pazar Araştırma Başkanı olarak atanmadan önce Gelişen Piyasalar Grubu Araştırma Başkanı olarak ANZ'ye katıldı. 

1999'da Booth, gelişen piyasa varlık yönetimi şirketi Ashmore Group plc'yi kuran ANZ Investment Bank'ın yönetim satın alımının bir parçasıydı ve Araştırma Başkanı ve sözcüsü olarak atandı. Ekip, yaklaşık 500 milyon dolarlık varlığa sahip ANZ Gelişen Piyasa Fon Yönetimi'ni satın aldı ve Londra Menkul Kıymetler Borsası'nda listeledi. 

Booth şirketteyken yükselen piyasaların yüksek profilli bir savunucusuydu ve yatırımcıların portföylerinin yarısını gelişen piyasa varlıklarına tahsis etmesi gerektiğini savundu. The Financial Times tarafından "yükselen piyasalara yönelik coşkusunda evanjelik" olarak tanımlandı . 2014'te ayrıca, yatırımcıların gelişmiş ülkelerde riski hafife aldığını ve yükselen piyasalarda ise onu olduğundan fazla tahmin ettiğini savunan bir finans teorisi eleştirisi olan 'Baş Dönen Dünyada Yükselen Piyasalar'ı yayınladı.

2013 yılında Booth, Londra merkezli bir yatırım aracı olan New Sparta'yı kurmak için Ashmore'dan emekli oldu. Booth ayrıca New Sparta Productions ve Notgoingtouni'nin ana hissedarıdır.

Booth ayrıca Anglia Ruskin Üniversitesi'nin eski Başkanı, Birleşik Krallık Toplum Vakıfları'nın (UKCF) eski Başkanı ve Cass Business School'da Fahri Misafir Profesördür. Hevesli bir müzisyen, aynı zamanda Britten Sinfonia'nın Başkanı ve Kraliyet Filarmoni Derneği'nin Yönetim Kurulu Üyesidir. Daha önce Fitzwilliam Museum Development Trust'ın Başkanıydı.

Toplam 1 ürün görüntüleniyor.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.