Teknik Analiz mi Dedin? Hadi Canım Sen de! 2. Kitap

- İkinci Kitap -

Ali Perşembe Scala Yayıncılık

Kitap Açıklaması

Ali Perşembe, uluslararası finans piyasalarında ilk pozisyonunu aldığı 1980 yılından bu yana, vadeli borsalardan hisse senetlerine, döviz piyasalarından opsiyonlara kadar geniş bir yatırım araçları yelpazesinde yoğrulan 22 yılı aşkın birikimiyle 23 ülkede Hadi Canım Sende'yi anlattı. 

Dört kitaptan oluşan bu kitap dizisi, teknik analizin bir kristal küre olarak görüldüğü, risk yönetimi öğlerinin inşa edilmediği, yatırımcılara has davranış biçimlerinin yontulmadığı ve tüm yatırım sürecinin en ince ayrıntılarına kadar önceden planlanarak disiplinli ve sistematik bir yaklaşım geliştirilmediği müddetçe işlemeyeceğinin bir manifestosu.

İkinci kitap, birincinin bıraktığı yerden başlayıp orada temeli oluşturulan yatırım stratejisinin parçalarını yapıştırarak farklı uygulamalarla pekiştiriyor ve oyun planının risk yönetimi öğelerini yerleştiriyor. Alternatif stop koyma tekniklerini, kağıt kârları kilitlemek ve kârda mümkün olduğu kadar çok oturmak amacıyla kullanılan iz süren stopları, grafik formasyonlarını ve pratik uygulamaları ele alıyor. Bunu yaparken de tablo ve grafik gibi bolca görsel öğe kullanıyor.

Bu serinin asıl amacı okuyucuyu "kendi kendine yeterli" bir yatırımcı haline getirmek. Bunu yaparken de üç hayati unsuru ilke edinmek: Basitlik, Pratiklik ve Mantık. Bu seride köşeyi çabuk döndürecek büyülü formüller yok. Mantığımıza sığdıramayacağımız esrarengiz uygulamalar da yok. Falcılık da yok. Bu seride bulabileceğiniz tek hazine, yatırım hayatınızda istikrarlı bir şekilde başarılı olmak için gereken silahları kendi cephanenizden nasıl sağlayabileceğinizin yolları.

Devamını Oku

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
Kampanya
174,00 TL
290,00 TL
İndirimli %40
400 TL ÜZERİ KARGO BEDAVA Ücretsiz Kargo
ISBN:
9786059248259
Editör:
Hakan Feyyat
Kapak & Sayfa Tasarım:
Sibel İlkin Uçuran
Dil:
Türkçe
Baskı:
2021
Sayfa Sayısı:
230
Kağıt Türü:
1.Hamur
Kapak Türü:
Ciltsiz
Boyut:
16 x 24

Ali Perşembe

Devamını Oku
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.