Stokta Yok
Alışveriş Listeme Ekle
Paylaş:

Görünmeyen Ekonomistin Geri Dönüşü

Tim Harford Pegasus

Kitap Açıklaması

Tim Harford dünya genelinde bir milyondan fazla satan ilk kitabı Görünmeyen Ekonomist’te, kapuçinonun fiyatından süpermarketlerin ürünlerini nasıl sergilediklerine kadar, dünyayı mikroekonominin merceğinden incelemişti. Şimdiyse Görünmeyen Ekonomist küresel krizin tamamen değiştirdiği dünyaya geri dönüyor.
Krizin vurduğu dünyamızda artık politikacıların, serbest fon yatırımcılarının, orta sınıf BES sahiplerinin, kısacası herkesin küresel ekonominin nasıl ve niçin bu şekilde çalıştığına dikkat etmesi gerekiyor.
 
HERKESİN BORÇLARINI SİLSEK NE OLUR? BİR İŞ NASIL YARATILIR? BREZİLYA, RUSYA, HİNDİSTAN VE ÇİN DÜNYAYI ELE Mİ GEÇİRECEK? AVROYU NASIL BİR GELECEK BEKLİYOR? ALTIN STANDARDINA DÖNMELİ MİYİZ? BANKALARIN BAZILARI NEDEN HÂLÂ HESAP AÇTIRMA KARŞILIĞINDA REKOR ORANDA BONUS ÖDÜYOR? HÜKÜMETİN BORÇLANMASI BİZİ NEREYE GÖTÜRÜR?
 
2006’dan bu yana Financial Times’ta köşe yazarlığı yapan Harford Görünmeyen Ekonomistin Geri Dönüşü’nde, alametifarikası olan netlik ve zekâyla bu soruların yanıtlarını arıyor, bize gazete manşetlerinin ardında olup bitenleri ve bunları neden önemsememiz gerektiğini açıklıyor. 
 
 “Her Tim Harford kitabı kutlamaya. İşin ‘iç karartıcı’ kısmını çok eğlenceli bir hale getiriyor.”
MALCOLM GLADWELL
 
 “Tim Harford belki de yaşayan en iyi popüler ekonomi yazarı.”
TYLER COWEN, İÇİNİZDEKİ EKONOMİSTİ KEŞFEDİN’in yazarı
 
“Tim Harford işin uzmanı olmayanlar için makroekonomi konusunda bir kitap yazarak cesur biri olduğunu gösteriyor, ne mutlu ki aynı zamanda eğlenceli bir adam. Esprili üslubu ve yorumları insanı sürekli gülümsetiyor. Ayrıca okurların merak etmiş olabileceği soruları bulup onları sormak gibi bir yeteneğe de sahip.”
THE WALL STREET JOURNAL
 
“Harford’ın ekonomik meseleleri açık ve akıcı bir şekilde anlatma yeteneği çok etkileyici.”
WORTH MAGAZINE
 
“Canlı üslubu ve tarafsız duruşuyla Tim Harford alanında hayranlık uyandırıcı bir yazar. Görünmeyen Ekonomist ve onu tamamlayan makroekonomik Görünmeyen Ekonomistin Geri Dönüşü ekonomi öğrenmeye başlamak için harika bir yer.”
JOHN LANCHESTER
 
“Harford ekonomi gibi temelde kuru bir konuya canlılık ve hatta mizah katmakla kalmıyor, aynı zamanda sadece seçilmiş birkaç kişinin anlayabildiği makroekonomiye berraklık kazandırıyor.”
PUBLISHERS WEEKLY
 
“İçinden geçmekte olduğumuz darboğazı düzeltmenin yollarını bulmak ve dünya ekonomisini daha iyi anlayabilmek isteyen bağımsız düşünürler, makroekonomik olayların ve teorik bakış açılarının bu net, kolay okunan ve bilgi dolu açıklamasını zevkle okuyacak.”
LIBRARY JOURNAL
 
“Ekonomiyi açıklamakta Tim Harford’ın üstüne yok… Uzmanlık seviyeniz ne olursa olsun harika bir rehber.”
EVENING STANDARD
 
“Harford’ın bir kitabını okumak kendinizi bir partinin en eğlenceli ve en akıllı adamıyla yan yana bulmak gibi. Öyle eğlenceli ki okurlar sonunda makroekonomiyi tamamen anladıklarının farkına bile varmayacak.”
FINANCIAL TIMES
 
“Benim gibi, ekonomist olmayan ve ekonomik krizi anlamak isteyen biri için harika bir giriş kitabı.”
SIMON SINGH

Devamını Oku
Kampanya
39,98 TL
49,98 TL
%20
250 TL ÜZERİ KARGO BEDAVA
ISBN:
9786052996003
Çevirmen:
Şermin Işıl Tezcan
Sayfa Sayısı:
368
Basım Yılı:
2019
Basım Yeri:
Türkiye
Kapak Türü:
Ciltsiz
Boyut:
13.50X21.00
Dil:
Türkçe

Tim Harford

Devamını Oku
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.