Carl Sagan

Carl Sagan 9 Kasım 1934 yılında Brooklyn'de dünyaya geldi. Liseden mezun olduktan sonra Şikago Üniversitesinde eğitim aldı. Fizik, astronomi ve astrofizik eğitimlerini tamamladı ve 1955 yılında mezun oldu. Yüksek lisansından sonra doktora eğitimi de aldı.

Sagan 1968 yılına kadar Harvard Üniversitesi'nde öğretim görevlisi olarak çalıştı. 1971 yılında profesör oldu ve Cornell Üniversitesi'nde bir laboratuvarın başına getirildi. Güneş sisteminin keşfi için büyük araştırmalar yaptı, insansız uzay görevini yönetti.

1960 yıllarında bilim insanlarının elinde Venüs gezegeni hakkında bilgiler mevcut değildi. Sagan, Venüs ile ilgili bir olasılık raporu hazırladı. Carl Sagan'a göre gezegenin yüzeyi kuru ve sıcaktı. Zaman içinde yapılan araştırmalara göre Sagan'ın raporu doğru çıktı. 

Sagan dünya dışı akıllı canlıların etraflıca araştırmasını istiyordu. Bilim dünyasını, dünya dışı varlıkların yaşam formalarından gelen sinyalleri almak için radyo teleskopları kullanmaya teşvik etti. Bir kemik hastalığı sebebi ile 20 Aralık 1996 yılında yaşama veda etti. 

Toplam 1 ürün görüntüleniyor.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.