Serkan Ünal

Serkan Ünal Boğaziçi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden 2005 yılında mezun olmuştur. TOBB ETÜ’den işletme yüksek lisans derecesini aktivist serbest yatırım fonlarını incelediği teziyle, Ufuk Üniversitesi’nden işletme doktora derecesini ise Borsa İstanbul’daki vekalet maliyetleriyle ilgili olarak yazmış olduğu teziyle almıştır. 2022 yılında Üniversitelerarası Kurul’dan Doçent Doktor unvanını almıştır.
Ünal 2018 yılında sonlandırdığı özel sektör kariyeri sürecinde yurt dışında ve Türkiye’de büyük ölçekli yatırım projelerinde görev almış; planlama, bütçeleme, maliyet kontrol ve sözleşme yönetimi konularında çalışmıştır.
Ünal’ın Ekonomi Türk, Seeking Alpha, Market Watch ve Insider Monkey sitelerinde yayınlanmış yüzlerce analizi bulunmaktadır. Ünal ayrıca ulusal ve uluslararası akademik dergi ve kitaplarda çok sayıda yayına imza atmıştır.
Uzun vadeli değer yatırımcılığı prensibini belirlemiş olan Serkan Ünal 15 yılı aşkın süredir aralıksız olarak Borsa İstanbul’da ve bir dönem Amerika’da yatırım gerçekleştirmiştir.
Serkan Ünal halen Ufuk Üniversitesi’nde öğretim üyesi olarak çalışmakta, akademik yayınlarına ve borsa yatırımcılığına devam etmektedir.

Toplam 2 ürün görüntüleniyor.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.