Salgın Günlerinde Tüketici Davranışları

Savaş Nalinci Eğiten Kitap

Kitap Açıklaması

Bu çalışma, küresel bir salgına dönüşen Covid-19 virüsü nedeniyle Türkiye’de değişen tüketici davranışlarını betimlemeyi amaçlamaktadır.
İlk vakanın görüldüğü zamandan itibaren dünyanın her yerinde olduğu gibi, ülkemizde de yaşam 7’den 70’e, herkes için dramatik bir şekilde değişmeye başlamıştır. Bu değişimin etkili olduğu alanlardan biri de tüketici davranışlarıdır. Covid-19 aşısı/tedavisi bulununcaya kadar küresel ölçekte olduğu gibi Türkiye’de de yaşam sıkı tedbirlerle sürmek zorundadır. Kademeli geçişler söz konusu olsa da hem üretici hem de tüketici˛ sürekli bir risk ve tedirginlik içinde olacaktır. Bütün bu süreç, üretim ve verimliliği kötü etkileyecek gibi görünmektedir.
Bu olumsuzlukları ortadan kaldırmak için devletin ve vatandaşın birlikte ortak çözüm üreterek, üretimi gerçekleştirmesi gerekmektedir.
Bu çalışmada, salgın günlerinde farklı yerleşim yerlerinden, farklı sosyo-ekonomik ve kültürel statülerde tüketicilerin tüketime yönelik davranışları betimlenerek, sürece katkı sağlayacak verilerin elde edildiği düşünülmektedir.

Devamını Oku

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
Kampanya
106,25 TL
125,00 TL
İndirimli %15
250 TL ÜZERİ KARGO BEDAVA Ücretsiz Kargo
ISBN:
9786257083935
Sayfa Sayısı:
88
Basım Yılı:
2020
Basım Yeri:
İstanbul
Kağıt Türü:
2.Hamur
Kapak Türü:
Ciltsiz
Boyut:
16.00X24.00
Dil:
Türkçe

Savaş Nalinci

Devamını Oku
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.