Yeni
Stokta Yok
Alışveriş Listeme Ekle
Paylaş Paylaş:

Sağduyulu Yatırım Rehberi

Little Book of Common Sense Investing

John C. Bogle Nova Kitap

Kitap Açıklaması

Başarılı yatırım yapmak kolay değildir; disiplin ve sabır gerektirir. Ama basittir. Çünkü her şey sağduyuyla ilgilidir. Çeşitlendirilmiş bir hisse senedi portföyüne sahip olmak ve onu uzun vadede elinde tutmak, kazananın oyunudur. Borsayı yenmeye çalışmak teorik olarak sıfır toplamlı bir oyundur ve önemli yatırım maliyetleri düşüldükten sonraysa kaybedenin oyununa dönüşür. Sağduyu bize en basit ve en verimli yatırım stratejisinin finansal aracılık maliyetlerini önemli ölçüde azaltırken tüm pazara sahip olmak olduğunu söylüyor. Endeks yatırımının sizin için nasıl işe yarayacağını öğrenmek için Vanguard Group'un kurucusu ve dünyanın ilk endeks yatırım fonunun yaratıcısı John C. Bogle’dan daha iyi bir akıl hocası olamaz.

Bogle, finansal hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olurken dünyanın en iyi finansal beyinlerinden, sadece Warren Buffett’tan değil, Benjamin Graham, Paul Samuelson, Burton Malkiel, Yale'den David Swensen, AQR’dan Cliff Asness ve diğerlerinden de destek alıyor.

Derin içgörü ve pratik tavsiyelerle dolu olan Sağduyulu Yatırım Rehberi, bu kanıtlanmış yatırım stratejisini portföyünüze nasıl dahil edeceğinizi gösterirken, aynı zamanda yatırıma bakış açınızı da değiştiriyor:

Bireysel hisse senetleri, yönetici seçimi veya sektör rotasyonu riskleri olmadan geniş ölçüde çeşitlendirilmiş, düşük maliyetli bir portföy oluşturun.
Geçici hevesleri ve pazarlama heyecanını unutun, yerine gerçek dünyada neyin işe yaradığına odaklanın.
Önümüzdeki on yılda hisse senedi getirileri için rasyonel beklentiler oluşturmak için hisse senedi getirilerinin üç kaynaktan (temettü verimi, kazanç artışı ve piyasa değerlemesindeki değişiklik) oluşturulduğunu anlayın.
Uzun vadede, iş gerçekliğinin piyasa beklentilerini aştığını kabul edin.
Bileşik maliyetlerin zorbalığından kaçınırken, bileşik getirilerin büyüsünden nasıl yararlanacağınızı öğrenin.

"Amerikalı yatırımcılar için en çok şeyi yapan kişiyi onurlandırmak için bir heykel dikilirse, elle tutulur seçim Jack Bogle olmalıdır. Onyıllardır Jack, yatırımcıları ultra düşük maliyetli endeks fonlarına yatırım yapmaya çağırdı. Ancak bugün, milyonlarca yatırımcının

birikimlerinden, aksi takdirde kazanacaklarından çok daha iyi getiri elde etmelerine yardımcı olduğunu bilmenin mutluluğunu yaşıyor. Onlar ve benim için bir kahraman. Büyük ya da küçük tüm yatırımcılar, yatırım yöneticilerinin sözlerine kulak asmaktansa, bunun yerine Sağduyulu Yatırım Rehberi’ni okumalılar."

–Warren Buffett

"Matbaa için Gutenberg, otomobil için Henry Ford ve İngiliz dili için Shakespeare ne ise, Jack Bogle da finans için odur. Sağduyulu Yatırım Rehberi, Bogle’ın süreçte herkes için devrim yaratmak uğruna harcadığı yaklaşık yetmiş yılın damıtılmış dehasını küçük bir kitaba sığdırıyor."
–William J. Bernstein, Yatırımın Dört Temel Taşı kitabının çoksatan yazarı

"Endeks fonları anlayışı ve gelişimi, hem bireyler hem de kurumlar için yatırım dünyasını değiştirdi. Başarılı yatırımcılar, endeks fonlarının gerekçesini destekleyen ilkeleri benimser ve bir yatırım planının etkili bir şekilde yürütülmesini engelleyen tuzakları anlar. Sağduyulu Yatırım Rehberi, kazanan bir portföy stratejisi uygulamak için gerekli araçları sunuyor. Okuyun ve kazanın."

–David F. Swensen, Yale Üniversitesi Başyatırım Sorum

Devamını Oku

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
Kampanya
174,25 TL
205,00 TL
İndirimli %15
800 TL ÜZERİ KARGO BEDAVA Ücretsiz Kargo
ISBN:
9786258489088
Sayfa Sayısı:
232
Kağıt Türü:
2.Hamur
Kapak Türü:
Ciltsiz
Çevirmen:
Emre Ergin
Boyut:
14.00x21.00
Baskı:
2021

John C. Bogle

Devamını Oku
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.