İslami Finans ve Yeni Finansal Sistem

Gelecekteki Finansal Krizlerden Korunmak için Ahlaki Bir Yaklaşım
Islamic Finance and the New Financial System: An Ethical Approach to Preventing Future Financial Crises

Tarıq Alrifai Buzdağı Yayınevi

Kitap Açıklaması

İslami finans, bir pazarlama numarasından mı ibaret yoksa gelecekteki finansal krizlerden dünyayı kurtaracak bir çözüm mü sunuyor?

Bu soruya cevap bulabilmek için mevcut finansal sistemde düzenli olarak karşımıza çıkan krizlerin sebeplerini masaya yatırmak gerekiyor. Finansal krizlerin neredeyse tamamı, faizle borç verme ve türev ürünler üzerine dayalı bir finansal sistemden dolayı ortaya çıkmaktadır. Mevcut yapı reel ekonominin onlarca katı sentetik finansal ürünü ortaya çıkarmaktadır. Bu ürünlerde önceden tahmin edilmesi imkansız bir sorun çıktığında da hem finansal sistem hem de reel ekonomi bir krizle karşılaşmaktadır. İslami finansta ise yatırımlar, mevcut finansal sistemin aksine reel ekonomiyi desteklemeksizin kendi başına büyüyemezler.

Bu kitap öncelikle finansal krizlerin oldukça sade ve anlaşılır bir özetini sunduktan sonra İslami finans araçlarını ve felsefesini anlatıyor. Mudaraba, Murabaha, Musharaka, Ijara, Bay Al-Salam, Istisna, Sukuk, Tawarruk, Arboun gibi İslami finans araçlarının nasıl işlediğini açıklıyor.

Devamını Oku
Kampanya
75,65 TL
89,00 TL
%15
150 TL ÜZERİ KARGO BEDAVA
ISBN:
9786058213210
Çevirmen:
Barış Satılmış
Sayfa Sayısı:
320
Basım Yılı:
2017
Kağıt Türü:
2. Hamur
Kapak Türü:
Ciltsiz
Boyut:
13.50 x 21.00
Dil:
Türkçe

Tarıq Alrifai

Devamını Oku
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.