Hakan Bütüner

Dr. Hakan Bütüner, TED Ankara Kolejinden mezun olduktan sonra; Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nden Endüstri Mühendisliği lisans, Bilkent Üniversitesi’nden MBA. ve University of Missouri-Rolla’dan Mühendislik Yönetimi doktorasını aldı.

 

Lisans eğitimi sonrasında, Kutlutaş - Enka J.V. Medine Toplu Konut Projesi’nde planlama ve programlama müdürü olarak çalıştı. Doktora eğitimi sırasında ise, aynı üniversitede öğretim görevlisi olarak hizmet verdi. Mezun olduktan sonra, ABD’de Transcontinental Forest Products Inc.’de proje müdürü olarak görev aldı. Türkiye’ye dönüşünden sonra, çeşitli güçlü uluslararası “franchising” kavramlarını (Subway, Nacho-Nana’s, vs.) ülkeye getirme girişimini başlattı ve bu yeni girişimin başkanlığını yürüttü. Bayındır Holding stratejik planlama ve iş geliştirme direktörlüğü, Siemens Business Services SPEED ülke müdürlüğü ve Bell Holding genel koordinatörlüğü görevlerinde yer alan Dr. Bütüner; aynı dönemde Bilkent, Boğaziçi, ve Yeditepe Üniversitelerinin İşletme ve/veya Endüstri Mühendisliği Bölümlerinde çeşitli dersler vermiştir.

 

Dr. Bütüner, halen Endüstriyel Yönetim ve Mühendisliği alanında, Richard Muther & Associates Inc., ABD ve High Performance Concepts Inc., ABD firmalarının temsilciliklerini alarak kurduğu IMECO firmasını geliştirmekte; ayrıca Bahçeşehir Üniversitesinin İşletme Bölümünde öğretim üyesi olarak hizmetlerini sürdürmektedir.

 

Kariyeri süresince, Dr. Bütüner Türkiye ve yurt dışında çeşitli projelerde yer almıştır. Aynı zamanda, merkezi Missouri, ABD'de bulunan Institute of High Performance Planners, yönetim kurulu üyeliği ve Türkiye direktörlüğü görevini sürdürmektedir. Çeşitli yayın ve kitapları bulunan Dr. Bütüner’e, bir düşünce kuruluşu olan Alpha Iota Delta tarafından onur ödülü de verilmiştir.Toplam 1 ürün görüntüleniyor.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.