Stokta Yok
Alışveriş Listeme Ekle
Paylaş:

Çöküş-Toplumlar Başarısızlığı ya da Başarıyı Nasıl Seçerler?

Jared Diamond Pegasus

Kitap Açıklaması

Yayımlandığı günden bu yana dünyada büyük ses getiren Tüfek, Mikrop ve Çelik’te Jared Diamond, Batı uygarlığının, dünyanın büyük bir kısmına hâkim olmasını sağlayan ayrıcalıkları ve teknolojiyi nasıl kazandığını incelemişti. Çöküş’te ise, madalyonun diğer yüzünü aydınlatıyor: Geçmişin büyük uygarlıklarından bazılarının yıkılmasına neden olan şey neydi? Yıkılan bu kadim uygarlıkların kaderlerinden neler öğrenebiliriz? 

Çevreye verilen zarar, iklim değişikliği, küreselleşme, hızlı nüfus artışı ve politik çatışmalar, dünyanın dört bir yanındaki toplumların yok olmasına neden olan faktörlerdi ancak bu toplumlardan bazıları kendi çözümlerini yarattı. Bugün pek çok ülke benzer sorunlarla karşı karşıya. Çin ve Avustralya bu sorunlarla yenilikçi yollarla baş etmeye çalışırken Ruanda ve Haiti gibi ülkeler felaketlerin altından kalkamıyor. 

Şaşırtıcı miktarda kaynaktan elde ettiği yeni kanıtları derleyip toplayıp bir yapbozun parçalarını bir araya getirir gibi işleyerek toplumların kendilerini yok etmeyi tercih etmelerinin nedenlerini sorgulayan Çöküş, atalarımızın mahrum olduğu bir şeyi; geçmişimizden nasıl yararlanabileceğimizi ve hayatta kalmak için neler yapabileceğimizi gözler önüne seriyor. 

Devamını Oku
Kampanya
72,25 TL
85,00 TL
%15
150 TL ÜZERİ KARGO BEDAVA
ISBN:
9786052996126
Çevirmen:
Barış Baysal
Basım Yılı:
2019
Basım Yeri:
Türkiye
Kapak Türü:
Ciltsiz
Boyut:
13.50X21.00
Dil:
Türkçe
Sayfa Sayısı:
744
Orijinal adı:
How Societies Choose to Fail or Succeed

Jared Diamond

Devamını Oku
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.