Boynuzlanmanın ve İflasın Türleri

Charles Fourier Paris Yayınları

Kitap Açıklaması

Bu kitap aslında Fransız ütopik sosyalistlerin en ünlülerinden biri olan Charles Fourier’in Boynuzlanmanın Hiyerarşisi ve İflasın Hiyerarşisi adlı iki önemli çalışmasının bir araya getirilmiş halidir. Bu iki ilginç araştırmasında Fourier evlilik ve ticarete odaklanırken, hepimizin aşina olduğu iki konuyu tüm ayrıntılarıyla sınıflandırıyor; ki kendisi de iflas ederek tüm serveti yitirenlerden biridir.

Ev içi cinsel ilişkiler ile ekonomik alandaki hiyerarşileri, yani medeniyetin aldatanlarını ve aldatılanlarını mizahi bir alaycılıkla teşhir eden Fourier için, boynuzlanmak önemsiz bir şaka değil, aslında tutkuların baskılandığı, kadınların evlilik ve tekeşlilik kurumları aracılığıyla kısıtlandığı burjuva toplumundaki ciddi arızanın bir göstergesidir. Onun bu sivri gözlemleri de aslında başka bir dünyaya kapı açma çabalarını biçimlendiriyor.

Boynuzlanmanın ve İflasın Türleri adlı bu küçük, ama değerli çalışma finans sektörünün hiçbir kural tanımadan halkı soyuşuna ve cinsel ilişkilerin aşırı düzenlendiği medeniyetin ikiyüzlülüğüne yönelik sert eleştiriler içermekte.

Okuyacaklarınızın bir tür hayat bilgisi olduğunu unutmayın...

Devamını Oku

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
Kampanya
34,00 TL
40,00 TL
İndirimli %15
250 TL ÜZERİ KARGO BEDAVA Ücretsiz Kargo
ISBN:
9786056685040
Çevirmen:
Sibel Erduman
Editör:
Çetin Şenkul
Sayfa Sayısı:
104
Basım Yılı:
2017
Basım Yeri:
Türkiye
Kağıt Türü:
2.Hamur
Kapak Türü:
Ciltsiz
Boyut:
13.00X19.50
Dil:
Türkçe

Charles Fourier

Devamını Oku
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.