Uluslararası Finans

Finansçı Olmayan Yöneticiler İçin

Dora Hancock Scala Yayıncılık

Kitap Açıklaması

Küreselleşmiş bir dünyada yaşıyoruz. Bir ülkede yaşanan sorun veya finansal kriz dünyanın başka yerlerindeki ülkeleri ve orada yaşayanları derinden etkileyebiliyor.

Küresel dünyanın büyük oyuncuları olan çok uluslu şirketlerin davranışları ve uluslararası finansal piyasalardaki gelişmeler ülkelerin ekonomik, politik ve sosyal yaşamını değiştirebiliyor ve ekonomi politikalarını yönetmede ulusal hükümetlerin bağımsız hareket edebilme yeteneklerini sınırlayabiliyor.

Döviz kurlarındaki ve faiz oranlarındaki değişmeler hükümetler ve şirketlerin yanısıra herkesi yakından ilgilendiriyor.Dolar, euro, pound ve yen gibi uluslararası rezerv paraların değeri ve faiz oranları döviz ile doğrudan herhangi bir ilişkisi olmayanların bile işini, yaşamını ve refahını derinden etkiliyor. ABD Federal Rezerv Board toplantıları sokaktaki insan için çoğu kez kendi ülkerinin merkez bankasının toplantılarından bile önemli sonuçlar doğurabiliyor.

Küreselleşme nedeniyle çok uluslu şirketler dünyanın her tarafında tüketimi, üretim ve istihdamı etkileyerek insanların günlük yaşamının ayrılmaz bir parçası oldular.

Elinizdeki kitap bunlar ve benzeri konuları ağır teorik açıklamalar yerine basit bir dille ve çoğu gerçek yaşamdan alınan örnekler ile açıklamaya çalışmaktadır. Kitap yöneticiler, öğrenciler ve Uluslararası Finans konusunda temel bilgileri öğrenmek isteyen herkes için konuları karmaşıklıktan uzak sade bir anlatımla sunmaktadır.

 

Devamını Oku
Kampanya
100,80 TL
168,00 TL
%40
250 TL ÜZERİ KARGO BEDAVA
ISBN:
9786257191029
Çevirmen:
Ali İhsan Karacan
Sayfa Sayısı:
336
Kağıt Türü:
Kitap Kağıt
Kapak Türü:
Ciltsiz
Dil:
Türkçe
Baskı:
Ekim 2020
Editör:
Hakan Feyyat
Düzelti:
Celali Yılmaz, Nilüfer Perihan Kurtoğlu
Kapak & Sayfa Tasarımı:
Aydın Tibet

Dora Hancock

Devamını Oku
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.