Teknik Analiz mi Dedin? Hadi Canım Sen de! 4. Kitap

- Dördüncü Cilt -

Ali Perşembe Scala Yayıncılık

Kitap Açıklaması

Ali Perşembe, uluslararası finans piyasalarında ilk pozisyonunu aldığı 1980 yılından bu yana, vadeli borsalardan hisse senetlerine, döviz piyasalarından opsiyonlara kadar geniş bir yatırım araçları yelpazesinde yoğrulan 22 yılı aşkın birikimiyle 23 ülkede Hadi Canım sen de'yi anlattı.

Daha önce üç cildi yayınlanmış olan bu kitap dizisi, teknik analizin bir kristal küre olarak görüldüğü, risk yönetimi öğelerinin inşa edilmediği, yatırımcılara has davranış biçimlerinin yontulmadığı ve tüm yatırım sürecinin en ince ayrıntılarına kadar önceden planlanarak disiplinli ve sistematik bir yaklaşım geliştirilmediği müddetçe işlemeyeceğinin bir manifestosu.

Bu dördüncü ve son kitap konusu, başta mum grafikler, sıfır-çarpı grafikleri, dalga analizi, Gann uygulamaları, döngüler ve karşıt görüş felsefesi gibi farklı yöntemleri inceliyor. Daha sonra, teknik analiz yelpazesini işlem hacmi ve açık pozisyon kavramlarının özüne inerek tamamlıyor. Bu neredeyse ansiklopedik seriyi benzerlerinden ve mevcut yabancı kaynaklardan ayrı kılan, dördüncü kitabın son iki bölümünün sistematik yaklaşım, risk yönetimi, yatırımcı psikolojisi, davranış biçimleri ve disiplin gibi piyasalarda başarılı olma formülünün ayrılmaz parçalarını da dahil etmesi.

Bu serinin asıl amacı okuyucuyu "kendi kendine yeterli" bir yatırımcı haline getirmek. Bunu yaparken de üç hayati unsuru ilke edinmek:  Basitlik,  Pratiklik ve Mantık. Bu seride köşeyi çabuk döndürecek büyülü formüller yok. Mantığımıza sığdıramayacağımız esrarengiz uygulamalar da yok. Falcılık da yok. Bu seride bulabileceğiniz tek hazine, yatırım hayatınızda istikrarlı bir şekilde başarılı olmak için gereken silahları kendi cephanenizden nasıl sağlayabileceğinizin yolları.

Devamını Oku
Kampanya
117,60 TL
168,00 TL
%30
250 TL ÜZERİ KARGO BEDAVA
ISBN:
9786059248433
Sayfa Sayısı:
348
Kağıt Türü:
1.Hamur
Kapak Türü:
Ciltsiz
Boyut:
16 x 24
Dil:
Türkçe
Editör:
Hakan Feyyat
Kapak & Sayfa Tasarım:
Sibel İlkin Uçuran
Baskı:
2021

Ali Perşembe

Devamını Oku
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.