Sir Ronald Cohen

Sir Ronald Cohen , Harvard Business School'da Impact Investment, The Portland Trust ve Impact-Weighted Accounts Initiative için Küresel Yönlendirme Grubu Başkanıdır. Social Finance UK, ABD ve İsrail'in kurucu ortağı ve Bridges Fund Management ve Big Society Capital'in kurucu başkanıdır. 

Yaklaşık yirmi yıldır, Sir Ronald'ın etki yatırımını yönlendirme konusundaki öncü girişimleri, her biri özel sermayeyi sosyal ve çevresel faydaya hizmet etmeye yönlendirmeye odaklanan bir dizi küresel çabayı harekete geçirdi. Bu çabalar, küresel etki yatırımı hareketini Etki Devrimi'ne doğru yönlendiriyor.

Birleşik Krallık'ın G8 başkanlığında kurulan Sosyal Etki Yatırım Görev Gücü (2013-2015), Sosyal Yatırım Görev Gücü (2000-2010) ve Sahipsiz Varlıklar Komisyonu'na (2005-2007) başkanlık etti. 2012'de sosyal finans alanındaki yeniliklerinden dolayı Rockefeller Vakfı'nın Yenilik Ödülü'nü aldı.

Apax Partners Worldwide LLP'nin (1972-2005) kurucu ortağı ve Yönetim Kurulu Başkanıydı. İngiliz Risk Sermayesi Derneği'nin kurucu direktörü ve Başkanı ve Avrupa Risk Sermayesi Derneği'nin kurucu direktörüydü.

Harvard Business School'da Dekan Danışmanlar Kurulu üyesi ve Ben Gurion Üniversitesi'nde Başkan Yardımcısıdır; Harvard Üniversitesi Gözetim Kurulu'nun eski bir üyesi; Harvard Management Company ve Oxford Üniversitesi Yatırım Komitesi'nin eski bir yöneticisi; British Museum'un eski bir mütevellisi; ve Uluslararası Stratejik Araştırmalar Enstitüsü'nün eski bir mütevellisi.

Oxford Union'ın başkanı olduğu Oxford Üniversitesi'nden mezun oldu ve Exeter College'ın Fahri Üyesi olarak görev yapıyor. Henry Bursu ile ödüllendirildiği Harvard Business School'dan MBA derecesine sahiptir.

Penguin Random House tarafından 2020'de yayınlanan ve Wall Street Journal En Çok Satanlar listesine giren 'ETKİ: Gerçek değişimi yönlendirmek için kapitalizmi yeniden şekillendirmek' kitabının yazarıdır. 2007'de yayınlanan bir önceki kitabı 'The Second Bounce of the Ball', Financial Times tarafından “son yıllarda girişimcilik üzerine yazılmış en iyi kitaplardan biri” olarak tanımlandı.

Toplam 1 ürün görüntüleniyor.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.