Sinan Canan , Mustafa Acungil

Sinan Canan , 1972 yılında Ankara'da doğmuştur. İlk, orta ve üniversite eğitimini Ankara'da tamamlamıştır. Hacettepe Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji Bölümünden 1995 yılında mezun olmuştur.

Daha sonra On Dokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Histoloji-Embriyoloji Anabilim Dalında yüksek lisans yaparak, aynı kurumda Fizyoloji Anabilim Dalında da doktorasını tamamlamıştır.

Sinan Canan, 2010 yılında Fizyoloji Doçenti unvanını aldı ve Ankara Başkent üniversitesi Tıp Fakültesinde beş yıl, Ankara Turgut Özal Üniversitesinde bir yıl çalıştı.

Yazar, 2016 yılından itibaren Üsküdar Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Psikoloji bölümünde öğretim üyesi olarak çalışmaktadır.

Sinan Canan'ın Kimsenin Bilemeyeceği Şeyler başlıklı bilim ve bilim felsefesi denemeleri tarzında kitabı yayınlanmıştır.

Sinan Canan, tarafından kaleme alınan son kitap "Dijital Gelecekte İnsan Kalmak" Tuti kitap tarafından yayımlanmaktadır.

Mustafa Acungil, İTÜ Endüstri Mühendisliği, İTÜ Mühendislik Yönetimi Yüksek Lisans, Anadolu üniversitesi Sosyoloji Lisansı ve Anadolu Üniversitesi Tarih Lisansını tamamlamıştır.

Mustafa Acungil, mesleğini şöyle tanımlamaktadır; Karmaşık konuları iyi ve hızlı öğrenip özümseyerek, keyifli ve kolay bir şekilde insanlara sunmaktadır.

Profesyonel iş yaşamı bu tanıma dayalı olduğu gibi, şair ve yazar olarak yaptığı şeylerden bundan farklı değildir.  Keyif alınabilir kelimeler zincirine dönüştürdüğü eserler sunmayı hedeflemektedir.

Mustafa Acungil, tarafından kaleme alınan son kitap "Dijital Gelecekte İnsan Kalmak" Tuti Kitap tarafından yayımlanmıştır.

Toplam 1 ürün görüntüleniyor.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.