Romain Rolland

Romain Rolland 29 Ocak 1866 Fransa'da dünyaya geldi. Nobel Edebiyat ödülü kazanan Fransız Dramatist, romancı, deneme yazarıdır. Yazar Sigmund Freud ile yazışması ile dikkatleri üzerine çekti. 

Rolland Fransa'da zengin bir çiftçi ailede dünyaya geldi.Yazarlık alanında kendisini antik tür temsilcisi olarak görmektedir. Felsefe okudu fakat onun karakteri ile ters düştüğü için bu bölümü bıraktı. Roma'ya gitti ve Nietzsche ve Wagner'ın arkadaşı ile tanıştı ve İtalyan edebiyatı ile tanışmasına neden oldu.

Fransa'ya döndüğünde doktora derecesini tamamladı. Tiyatro ve müzik alanında eğitim aldı. Sorbonne müzik tarihi bölümünde ilk başkan olarak atandı.  Floransa'daki Fransız Enstitüsününde müzikal bölümünü yönetti. 

İlk kitabı 1902 yılında iken yayınladı. Tiyatronun demokratikleşmesine doğru önemli bir katkı yaptı.Hümanist bir kişilik olarak Hindistan filozoflarının çalışmalarını benimsedi. Edebiyata giriş yapınca üniversiteden istifa etti. 1921 yılında arkadaşı Stefan Zweig'in biyografi kitabını yayınlandı.

Toplam 2 ürün görüntüleniyor.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.