Richard P. Feynman

Richard P. Feynman 11 Mayıs 1918 yılında dünyaya gelmiştir. 20. yüzyılın en önemli fizikçilerinden biridir. Kuantum elektrodinamiği üzerine yaptığı çalışmalarından dolayı Nobel Fizik ödülüne layık görülmüştür.

New York'un küçük bir kasabasında dünyaya gelen Richard P. Feynman 16 yalında iken türev ve integral hesabını tüm yönleri ile kavramıştır. 17 yaşında ise MIT Massachusetts Institute of Technology'e girmiştir. Lisans derecesini aldıktan sonra doktora için Princeton'da eğitim aldı.

1942 yılında ABD'nin savaşa girmesi ile birlikte atom bombası projesi için çağırıldı. Naz,lerden kaçarak ABD'ye sığınan fizikçi Hans Bethe tarafından kuramsal bölümüne lider olarak atandı. Atom bombası projesinde uranyum miktarını hesaplamak için ve hipotezini denemek için Los Alamus'u havaya uçurmadan bir dizi deney yaptı.

Savaş sonrasında bethey'i takip etti ve Cornell Üniversitesine girdi. Richard P. Feynman burada atomaltı parçacıkları üzerine bir gösterim sergileyerek bugün bilim alanında Feynman çizelgelerini geliştirdi.1988 yılında Los Angales'te hayata veda eden Richard P. Feynman ölmeden önce son sözü "iki defa ölmekten nefret ederdim, gerçekten çok sıkıcıymış" oldu.

Toplam 5 ürün görüntüleniyor.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.