Mehmet Ali Bulut

Mehmet Ali Bulut 1954 yılında Gaziantep İslahiye Kerküt köyünde dünyaya gelmiştir. Gaziantep İmam Hatip Lisesi ve Gaziantep lisesini bitirmiştir. 1987 yılında İstanbul Üniversitesi Arap ve Fars Dilleri Edebiyatları bölümünden mezun oldu.

Aynı fakültede doktora tezini hazırlamaya başladı. Tercüman gazetesinde çalışmaya başladı. Tercüman Kütüphanesinin kurulması ve kitapların tasnifinde görev aldı. Ansiklopedi ve kitapların yazılmasında katkıda bulundu. 

Gazetenin haber merkezi ve yurt haberleri bölümlerinde çalıştı. Köşe yazıları yazdı. 1991 yılında Haber Koordinatörü olarak Orta doğu Gazetesinde çalışmaya başladı. Burada beş yıl köşe yazarlığı yaptı. Mehmet Ali Bulut 1993 yılında haber editörü olarak İhlas Haber Ajansına girdi. Mahalli konumdaki İhlas Haber Ajansı onun haber müdürlüğü döneminde Türkiye ve Orta doğunun en büyük görüntülü haber ajansı konumuna kadar yükseldi.

İHA'da ayrılan gazeteci yazar arkadaşları ile Veri Haber Ajansını kurdu ve finansal nedenlerden dolayı kapatmak zorunda kaldı. 2001 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi basın danışmanlığı görevine getirildi. Ali Müfit Gürtüna'nın basın ve siyasi danışmanlığını yaptı. Gazeteci yazarın yayımlandığı bir çok eseri mevcuttur. 

Toplam 1 ürün görüntüleniyor.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.