Gizli İkna

İnsan Davranışını Şekillendiren Hayalet Etkiler
Invisible Influence

Jonah Berger Mediacat Yayıncılık

Kitap Açıklaması

Jonah Berger, ikna sürecini örten perdeyi müthiş içgörüleriyle aralıyor ve insan davranışının hayranlık uyandırıcı gizemli yanlarını gün yüzüne çıkarıyor.

-Robert Cialdini, İknanın Psikolojisi’nin yazarı

Son günlerde yaptığınız bir tercihi düşünün, irili ufaklı herhangi bir tercihi: Öğle yemeğini nerede yiyeceğinizden tutun da seçimlerde kime oy vereceğinize uzanan yelpazedeki herhangi bir kararınızı… Neden o tercihi yaptınız? Neden diğerini değil de bunu seçtiniz? Yaşamdaki tercihlerimizin tamamen kendimize ait olduğunu sanıyoruz, ancak yazar Jonah Berger bu konuda farklı düşünüyor. Attığımız hemen her adımda diğer insanların ilk bakışta göremeyeceğimiz kadar belli belirsiz izleri var. Söz konusu “sosyal etki”yi insanın benzerlik arzusu, farklılaşma isteği ve taklit yeteneği üzerinden inceleyen yazar, insan davranışının irrasyonel görünen kimi yönlerine ışık tutuyor.

Berger’in deyişiyle “Sosyal etki olgusuyla ilgili içgörü kazanarak, bu etkiyi kullanabilir, hem kendi hayatlarımızı iyileştirmek hem de başkalarına yardımcı olmak için faydalanabiliriz. Genellikle hayalet gibi görünmez olan bu etkileri anlamak, hepimizin daha güzel hayatlar yaşamasını sağlayabilir.”

Devamını Oku
Kampanya
51,00 TL
60,00 TL
%15
150 TL ÜZERİ KARGO BEDAVA
ISBN:
9786052314074
Çevirmen:
Mirel Benveniste
Sayfa Sayısı:
260
Basım Yılı:
2018
Basım Yeri:
Türkiye
Kağıt Türü:
2.Hamur
Kapak Türü:
Ciltsiz
Boyut:
14.50X21.50
Dil:
Türkçe

Jonah Berger

Devamını Oku
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.