Finansal Korunma - Hedging

Türev Araçları İle Türkiye Uyumlu Risk Yönetimi Uygulamaları

Fabrizio Casaretto Scala Yayıncılık

Kitap Açıklaması

Türev Araçları İle Türkiye Uyumlu Risk Yönetimi Uygulamaları / Risk Management Practices With Derivative Instruments Compatible With Turkey

Kontrolsüz risk özellikle çok oynak piyasalarda bir felakete yol açabilir. Fiyat belirsizliklerinin, belirli olan ihtiyaçlar doğrultusunda, yönetilmesi gerekir. Bu kitap Ticari ve Finansal örnekler sayesinde, bazı risklerden arındırılarak güçlü yatırımlar yapılabileceğini ve sağlam bir gelecek inşa edilebileceğini anlatmaktadır.

Uncontrolled risks especially in very volatile markets may lead to disaster. Uncertainties in prices should be managed in line with needs that are not uncertain. Through Commercial and Financial examples, this book explains that by eliminating some risks strong investments can be made and a solid future can be built.

Finansal piyasaların dalgalanmalarında paranızı korumak, kötüsünden kayıplarınızı sınırlamak için finansal risk yönetimini öğrenmek elzem oldu. (...) Finansal okuryazarlığın ötesine geçilmesine katkısı olacak bir çalışma!” / “Learning financial risk management has become a prerequisite to protect your money in volatile financial markets or at least to limit the losses you might incur.(...) This book will take the reader beyond financial literacy.”

Ali Ağaoğlu, Vatan Gazetesi Yazarı / Columnist Vatan Newspaper

Türev ürünler gibi giderek daha çok karşımıza çıkan karmaşık finansal araçların riskli dünyamızda nasıl kullanılabileceğini gösteren harika bir kılavuz kitap (...) ” / “This is a wonderful guidebook on using complicated financial instruments such as derivatives instruments, which are more and more commonly encountered in our risk-laden world. (...)”

Prof. Dr. Erdinç Altay, Istanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi / Istanbul University, Faculty of Economics

Risk Yönetiminin olmazsa olmazı olan Vadeli İşlemler ve Opsiyon sözleşmelerinin kullanımı hakkında bu kitap (...) bu alanda çok önemli bir açığı doldurmuştur.” / “Futures and options contracts are the sine qua non of Risk Management, (...) this book has filled an important void in this area.”

Mustafa Yaman Başaran, Vadeli İşlem ve Opsiyon Borsası eski G.M.Y. / Former Deputy General Manager of Futures and Options Exchange (VOB)

Devamını Oku

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
Kampanya
240,00 TL
400,00 TL
İndirimli %40
800 TL ÜZERİ KARGO BEDAVA Ücretsiz Kargo
ISBN:
9786059248273
Sayfa Sayısı:
285
Kağıt Türü:
Kitap Kağıdı
Kapak Türü:
Ciltsiz
Boyut:
16 x 24
Dil:
Türkçe
Editör:
Hakan Feyyat
Editing:
Efran Taboğlu
Translation from Turkish:
Gülsüm Gökçe
Baskı:
2021

Fabrizio Casaretto

Devamını Oku
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.