Bahadtin Rüzgar

1962 yılında Edirne'de doğan Bahadtin Rüzgar ilk ve orta okulu Edirne'de, lise öğrenimini Gökçeada Atatürk Öğretmen Lisesinde tamamlamıştır.  1983 yılında Marmara Üniversitesi, Atatürk Eğitim Fakültesi Matematik Bölümünden mezun olduktan sonra 1985 yılında Marmara Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Matematik Bölümünde Yüksek Lisans, 1992 yılında ise aynı üniversitenin Sosyal Bilimler Enstitüsü Sayısal Yöntemler Bilim Dalında  Doktora eğitimini tamamlamıştır.

1984 yılında, Marmara Üniversitesi, Fen Bilimleri Enstitüsünde Araştırma Görevlisi olarak göreve başlamış, 1986 yılında İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme  Bölümünde Araştırma Görevlisi ve Öğretim Görevlisi, daha sonra 2000 yılında Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulunda Yardımcı Doçent Dr. olarak çalışmasına devam etmiştir. Şu anda yine aynı Üniversitenin Bankacılık ve Sigortacılık Yüksekokulunda Yardımcı Doçent Dr. olarak çalışmaktadır. 

Birçok ulusal ve uluslararası bilimsel toplantıya bildiri ile katılmış, alanında bir çok makalesi olan Bahadtin Rüzgar’ın Finans Matematiği, DGS (Dikey Geçiş Sınavına Hazırlık), KPSS (Kamu Personel Seçme Sınavı), İşletme ve Ekonomi için Bilgisayar Uygulamalı Sayısal Yöntemler I  ve Gamma Fonksiyonu adlarında beş adet kitabı bulunmaktadır. Halen çalıştığı kurumda Lisans ve Yüksek Lisans düzeyinde Matematik, Finans Matematiği, Sigorta Matematiği derslerini vermektedir.

Toplam 1 ürün görüntüleniyor.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.