Arthur Schopenhauer

 Arthur Schopenhauer 2 Şubat 1788 yılında Litvanya Birliğinde dünyaya gelmiştir. Polonya'nın  büyümesi ile ailesi ile birlikte Hamburg'a yerleşir. Babasının desteği ile Hamburg'da özel bir okula yazılır. Buradaki eğitimi yetersiz gelir ve babasının isteği ile daha iyi bir liseye kaydını yaptırır.

Babası tarafında Avrupa'da iyi bir eğitim seyahatine çıkmasını önermesi ile Prusya, Fransa, İngiltere, Hollanda gibi ülkelere gider. Weimar'ın yakınlarında bir yere nakil olur hayatının en önemli eğitmeni olan Franz Passow ile tanıştı. 

Arthur Schopenhauer Göttingen Üniversitesinde tıp eğitimine başladı fakat bırakarak Felsefe alanında eğitim almaya başladı. 1813 yılında Felsefe alanında doktorasını aldı.İlk okuyucuları arasında Goethe'dir. 

Yazarın en önemli eseri İstenç ve Tasarım Dünya kitabı basıldı. İtalya'ya yaptığı seyahati parasını yatırdığı bankanın iflas etmesi ile birlikte yarıda bırakmak zorunda kalmıştır. 1820 yılında Berlin Üniversitesinde eğitmenlik yapmaya başlamıştır. Burada Hegel ile aralarında olan meşhur kavga baş göstermiştir. 

Uzun süreli bir sessizlikten sonra Tabiattaki irade Üstüne isimli eseri ile felsefe dünyasında tekrar var olmaya çalıştı. Schopenhauer felsefi çalışmalarını yaparken akciğer iltihaplanmasına yakalandı. 21 Eylül 1860 yılında Frankurt'ta dairesinde koltuğunda dışarıya bakarken yaşama veda etti. 

 

Toplam 20 ürün görüntüleniyor.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.