A. Samim Ünan, Ahmet Karayazgan

A. Samim Ünan

1955 yılında Ankara’da doğdu. 1981 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. 1982’de İstanbul Üniversitesi’nde Hukuk alanında yüksek lisansını tamamladı; 1986 yılında ise doktora derecesini aldı. 1988’de Yardımcı Doçent olarak göreve başladığı İstanbul Üniversitesi’nde sırasıyla; 1995’te Doçent; 2000’de ise Profesör derecesine ulaştı. 2002 yılından itibaren Galatasaray Üniversitesi’nde Nakliye Hukuku ve Sigorta Hukuku dersleri vermektedir.

Akademisyenliğin yanı sıra Anadolu Anonim Türk Sigorta’da ve Ak Sigorta’da Hayat Dışı; Coface Türkiye’de kredi sigortaları; Cigna Finans ve AvivaSA’da hayat ve emekli aylıkları alanlarında part-time olarak danışmanlık yapmaktadır.

Türk Sigorta Hukuku Derneği ve Deniz Hukuku Derneği’nde başkanlık görevlerini yürütmüştür.
Uluslararası Sigorta Hukuku Derneği Başkanlık Konseyi’nde üyedir.
Sigorta hukukuyla ilgili kitap ve makaleleri mevcuttur.

Ahmet Karayazgan

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olan Karayazgan, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Deniz Ticaret ve Sigorta Hukuku Ana Bilim Dalında Araştırma görevlisi olarak kariyerine başlamıştır. 1992 yılında, “Özel Hukuk” branşında yüksek lisansını “Navlun Ücreti” hakkındaki tezi ile akademik hayatını tamamlayan Karayazgan, 1994-1996 tarihinde Mobil Oil Türk A.Ş.’de hukuk müşaviri olarak çalışmıştır. 1997-1999 arası Esso Imperial Oil Ltd. (Toronto, Kanada) hukuk departmanında Dava Koordinatörü olarak çalışmış, 1992-1994 ve 2000-2001 arasında iki dönem Serbest Avukatlık yapmıştır. 2001-2005 yılları arasında Koç Allianz Sigorta’ A.Ş.'de Hukuk Baş Müşaviri unvanıyla tam zamanlı görev yapan Karayazgan, 2006 yılından beri Allianz Sigorta başta olmak üzere çeşitli şirketler için bürosundan serbest olarak danışmanlık ve avukatlık faaliyetine devam etmektedir. Hâlihazırda Sigorta Hukuku Türk Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği; Türkiye Sigorta ve Reasürans Şirketleri Birliği Hukuk ve Hukuksal Koruma İnceleme ve Araştırma Komitesi üyeliği ve Sigorta Tahkim Komisyonu'nda Sigorta Hakemi olarak görevlerini sürdürmektedir. Ayrıca sigorta hukukunun değişik konularında makaleleri bulunan Karayazgan'ın, Bireysel Emeklilik Hukuku isimli ortak yazarı olduğu bir eseri bulunmaktadır

Toplam 1 ürün görüntüleniyor.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.