Kitap Açıklaması

Ekonomiyi kavramanın, ekonomiye ilişkin öngörülerde bulunmanın ve ekonomik yatırımlarda bulunmanın en temel noktalarından birisi geçmişteki ekonomik gelişmelerden haberdar olmaktır. Zira her bilim gibi, ekonomi de geçmişiyle dolaysız bir bağlantı içerisindedir ve geçmişine uygun bir şekilde işlemektedir.

Bu kitap, Türkiye’nin yirminci yüzyıl boyunca yaşadığı ekonomik gelişmelerin önemli başlıkları farklı maddeler halinde ele alınarak ve özellikle ekonomist olmayan okuyucular gözetilerek yazıldı.

Kitapta, yirminci yüzyıl Türkiye’sinin 56 önemli ekonomik gelişmesi maddeler halinde ele alındı. Her bir madde kendi dinamikleri ve döneminin gelişmeleri çerçevesinde açıklanıp bugün ile geleceğe ışık tutacak şekilde betimlendi. Tarihsel gelişimin önemi dolayısıyla, her biri yaklaşık on yıllık süreleri kapsayan sekiz farklı başlık şeklinde tasarlanan kitapta, her bir başlık, döneminin en önemli ekonomik eğilimi ya da gelişmesiyle isimlendirildi.

Böylece okuyucu, Türkiye ekonomisinin Cumhuriyet’in kuruluşundan, yirminci yüzyılın sonuna değin geçtiği evreler hakkında tarihsel bir sırayla ve keyifli bir okumayla bilgi edinebilecek.

Devamını Oku
Kampanya
52,70 TL
62,00 TL
%15
250 TL ÜZERİ KARGO BEDAVA
ISBN:
9786059905220
Sayfa Sayısı:
248
Basım Yılı:
2019
Basım Yeri:
Türkiye
Kağıt Türü:
2. Hamur
Kapak Türü:
Ciltsiz
Boyut:
15.00 x 21.00
Dil:
Türkçe

Yalın Alpay,Emre Alkin

Devamını Oku
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.