Yeni
Stokta Yok
Alışveriş Listeme Ekle
Paylaş Paylaş:

İstanbul Eğleniyor

1. Cilt

Özlem Kumrular İBB Yayınları

Kitap Açıklaması

İstanbul’un eğlence hayatı bir âlem... Bu hayat evvela yakaları ilikleyip Fatih ile Harbiye’yi buluşturuyor. Bir yanda opera, tiyatro bir yanda Karagöz.  Bir yanda yılbaşında eğlenenler diğer yanda Ramazan eğlenceleri... Galata’dan, Pera’dan Direklerarası’na, Kâğıthane’ye uzanan bir cümbüş!
İstanbul Eğleniyor’un birinci cildi (1870-1955), okuru şehrin her köşesine taşırken ışıltılı caddelerden köprü altlarına, göz kamaştırıcı mekânlardan izbe kahvelere götürüyor. Parlak olan her taşı kaldırıp altına bakan bu kitapta tüm aylığını bir gecede “ütülenler”in, hamam böceği yarıştıranların, pudralanmış ahşap zeminler üzerinde gösterişle kayanların dahası bıyıklarını sivriltip piyasa yapanların hikâyesini okuyacaksınız.

Sponeck Birahanesi’nde ilk film gösterimi, Beyaz Rusların İstanbul’a gelmesiyle eğlence hayatının Batılılaşması, Men-i Müskirat Kanunu, Savarona yatıyla gelen gitar, rock’n roll müziğin şehrin sokaklarında yankılanışı kitapta karşımıza çıkıyor ve okuru keyifli bir yolculuğa çıkarıyor. Pera Palas, Tokatlıyan gibi otellerde konaklayacak, Maksim gibi gazinolarda, Rejans gibi kulüplerde eğlenecek, Lebon, Markiz pastanelerinde, İkbal Kıraathanesi’nde soluklanacaksınız... O döneme ait sosyal yaşamın yansımalarını bu eserde bulacaksınız.

İstanbul Eğleniyor, sürükleyici ve açıklayıcı bir dille yazılmış, zengin bir görsel arşivle desteklenmiş kapsamlı bir çalışma. İstanbul eğlence hayatının kalbine inmek, okurken eğlenmek istiyorsanız doğru adrestesiniz!

Devamını Oku

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
Kampanya
323,00 TL
380,00 TL
İndirimli %15
800 TL ÜZERİ KARGO BEDAVA Ücretsiz Kargo
ISBN:
9786258049800
Sayfa Sayısı:
576
Kağıt Türü:
1.Hamur
Kapak Türü:
Ciltli
Boyut:
21.50x27.00
Baskı:
2022

Özlem Kumrular

Devamını Oku
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.