Kitap Açıklaması

"Bu kitap şiddetle ihtiyaç duyulan bir düzeltmedir. Hayvansal Güdüler makroekonomik teorinin sıkıntılı bir anında önemli -hatta belki de belirleyici- bir katkı sunmaktadır."

-Robert M. Solow, Nobel Ödüllü İktisatçı

"Bu kitap dinamittir. Temel iktisat ilkelerinin köklü bir biçimde yeniden değerlendirilmesi için yapılan güçlü, haklı ve inandırıcı bir çağrıdır. Standart iktisat teorisinin ikna edici biçimde açkılayamadığı ekonomik olgularla ilgili yepyeni anlayış sunmaktadır. Hayvansal Güdüler ekonomik bunalımlar, işsizlik, yoksulluk, finans krizleri, gayrimenkul salınımları ve çok daha fazlası hakkındaki düşünce tarzımızı değiştirecek entelektüel bir devrimin başlamasına yardımcı olacaktır."

-Dennis J. Snower, Kiel Dünya Ekonomisi Enstitüsü Başkanı

"Hayvansal Güdüler iktisat alanında, finans piyasalarındaki paniğin fazlasıyla açığa çıkardığı bir ihtiyaç olan insani kararlar konusundaki eksiklikleri kabul eden yeni bir başat paradigmanın geliştirilmesine son derece güncel ve önemli bir katkıda bulunmaktadır. Buna benzeyen başka bir kitap görmedim."

-Diane Coyle, The Soulful Science: What Economists Really Do and Why It Matters'in yazarı

"Akerlof ve Shiller hayvansal güdülerin makroekonomik performansa nasıl katkıda bulunduğunu araştırıyorlar. Devresel bunalımlar, enflasyon ve işsizlik, finans piyasalarında ve gayrimenkuldeki salınımlar, yoksulluk ve para politikasının işleyiş şekli gibi bir dizi konuyu ele alıyorlar. Kışkırtıcı ve ikna edici bir kitap."

-George L. Perry, Brookings Institution

Devamını Oku

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
Kampanya
60,00 TL
230,00 TL
İndirimli %74
250 TL ÜZERİ KARGO BEDAVA Ücretsiz Kargo
ISBN:
9786059248464
Çevirmen:
Neşenur Domaniç, Levent Konyar
Sayfa Sayısı:
248
Kağıt Türü:
Kitap Kağıdı
Kapak Türü:
Ciltsiz
Boyut:
16 x 24
Baskı:
2020
Orjinal Adı:
Animal Spirits
Editör:
Hakan Feyyat
Redaksiyon:
Canan Feyyat
Katkıda Bulunanlar:
Tuğrul Gemici, Nusret Avhan
Kapak Tasarım:
Edward Koren, Karl Spaurzem
Kapak Uygulama:
Aydın Tibet
Sayfa Tasarımı:
Vedat Ateş

Robert J. Shiller,George A. Akerlof

Devamını Oku
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.