Kitap Açıklaması

Geleneksel toplumda dinin sahip olduğu o ayrıcalıklı konum modern toplumda haberlere aittir. Fakat her gün maruz kaldığımız bu haber bombardımanını o kadar kanıksamışızdır ki, bu kadar önemli bir şeyin etkileri üzerine pek durup düşünmeyiz. Alain de Botton, Haberler’de bu şaşırtıcı boşluğu doldurmaya çalışıyor.

Çeşitli vakaları derinlemesine analize tabi tutarak sorular soruyor ve bunların cevabını arıyor: Felaket haberleri neden aslında moralimizi düzeltir? Ünlülere neden bu kadar meraklıyız? Yolsuzluk ve skandal haberleri neden bu kadar ilgi çekicidir? Uzak ülkelerde yaşanan trajediler neden bize bu kadar sıkıcı gelir? Haberler daha iyi bir insan olmamıza nasıl yardımcı olabilir?

Modern teknolojinin de etkisiyle kendimizi beş dakikada bir haberleri kontrol etmek zorunda hissettiğimiz, sabah haberle kalkıp akşam haberle yattığımız bu çağda, iç huzurumuzu korumanın, umutsuzluğa kapılmamanın ve gerçekten neyin önemli neyin önemsiz olduğunu anlamanın çok da zor olmadığını savunan de Botton’un bu son çalışması bir tür “haber kullanma kılavuzu” olarak düşünülebilir.

Devamını Oku
Kampanya
18,89 TL
22,22 TL
%15
150 TL ÜZERİ KARGO BEDAVA
ISBN:
9789755707280
Boyut:
14.00 x 21.00 cm
Sayfa Sayısı:
262
Basım Yeri:
Türkiye
Basım Tarihi:
2015
Çeviren:
Alain de Botton
Dili:
Türkçe
Orijinal Adı:
The News:
A User’s Manual

Alain de Botton

Devamını Oku
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.