Ekonomide Yeni Arayışlar

Daron Acemoğlu, Selva Demiralp, Osman Berke Duvan, Uğur Emek , Ferhat Emi, Yulia Finogenova, Uğur Gürses, Refet Gürkaynak, Öner Günçavdı, Ömer Gencal, Ekrem İmamoğlu, Zümrüt İmamoğlu, Kemal Kılıçdaroğlu, Haluk Levent, Zeydan Karalar, Saleh Mammadov, Türda Özmen, Faik Öztrak, Serdar Sayan, Vahap Seçer, İlhan Tekeli, Kamil Yılmaz, Hakkı Hakan Yılmaz, Glendal Wright

Tekin Yayınevi

Kitap Açıklaması

Türkiye’nin en temel sorunlarından birisi kuşkusuz ekonomi. Son dönemde ekonomide tüm veriler ne yazık ki olumsuz. İşsizlik oranı her ay artıyor, enflasyon tüm çabalara rağmen çift hanede. Döviz fiyatları yükseliyor, Türk Lirasi değer kaybediyor, üretim düşüyor. Ekonomik alanda yaşanan sorunların temelinde, Türkiye’nin değişen anayasa ile birlikte geçtiği yeni yönetim sistemi var. “Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi”, başta güçler ayrılığı olmak üzere, devletin tüm bağımsız kurumlarının hızla partilileşmesine yol açtı. Özellikle yargının bağımsızlığını kaybedip, yürütmenin bir yönetim aracı olarak kullanılmaya başlaması ile birlikte ekonomik veriler adım adım kötüleşmeye başladı.

Maltepe Belediyesi, bütün bu büyük sorunları dert edinip kamuoyunda tartışılmasına vesile oldu. 30 Kasım-1 Aralık 2019 tarihlerinde düzenlenen Maltepe Ekonomi Forumu’nda ekonomi pek çok boyutuyla masaya yatırıldı ve tartışıldı. İki günlük bu forumda, Türkiye’nin ve dünyanın farklı ülkelerinden alanında uzman konuklar ekonomide yaşanan değişim ve sorunlar konusunda önemli tespitler yaptılar, çözüm önerilerinde bulundular.

 Ekonomide Yeni Arayışlar farklı görüşlerin bir araya gelerek oluşturduğu düşünceleri ele alıyor, hızla değişen dünyada Türkiye’nin içinde bulunduğu durumu ve çıkış yollarını gösteriyor. 

Devamını Oku
Kampanya
34,00 TL
40,00 TL
%15
250 TL ÜZERİ KARGO BEDAVA
ISBN:
9789944612852
Boyut:
13.50 x 21.00 cm
Sayfa Sayısı:
264
Basım Yeri:
İstanbul
Basım Tarihi:
2020
Dili:
Türkçe

Devamını Oku
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.