Dört çocuğun en büyüğü olarak İngiltere , Liverpool'da doğan Gratton, diplomasını aldıktan sonra Liverpool Üniversitesi'nde doktora yaptı . 

Mezun olduktan sonra Gratton, kariyerine Baş Psikolog olduğu British Airways'de başladı . 1982'de yönetim danışmanlığı firması PA Consulting Group'a geçti ve burada Direktör oldu .

1989 yılında London Business School'da yardımcı doçent olarak akademik kariyerine başladı . 2004 yılında Birleşik Krallık'ın Gelişmiş Yönetim Uygulamaları Enstitüsü'ne Kıdemli Üye olarak atandı. 2006'da London Business School'da Lehman İş Kadınları Merkezi'nin kurucu direktörü oldu.

2005 yılında akademi ve iş dünyası arasında köprü kuran uzman bir araştırma ve danışmanlık ekibi olan HSM Advisory'yi kurdu. Ekim 2009'da HSM Advisory, yönetim, akademisyenler ve yöneticiler arasında birlikte yaratma deneyine öncülük eden İş Araştırma Konsorsiyumunun Geleceğini başlattı. Çalışmanın Geleceği Araştırma Konsorsiyumu bugüne kadar Avrupa , Güney Afrika, Japonya ve Avustralya'daki 110'dan fazla küresel şirketten yöneticileri bir araya getirdi.

Toplam 1 ürün görüntüleniyor.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.